Skip to content

1. edycja Mareckiego Forum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

19.10.2022

Dyskusje na żywo, wartościowe i merytoryczne prelekcje, wybitni eksperci z instytucji państwowych.

Po raz pierwszy w Markach spotkali się przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego, dyrektorzy i przedstawiciele placówek edukacyjnych, organizacji pozarządowych oraz służby realizujące zadania w ramach nadzoru i ratownictwa drogowego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Komendant Stołeczny Policji Paweł Dzierżak, a organizatorami wydarzenia byli: Gmina Miasto Marki oraz Mareckie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

W trakcie forum, transmitowanego na żywo dla wielu instytucji i placówek oświatowych z całego województwa mazowieckiego, zostały poruszone tematy związane z edukacją, infrastrukturą, nadzorem nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz ratownictwem drogowym. Nad przebiegiem poszczególnych paneli czuwali moderatorzy – Tomasz Matuszewski z WORD Warszawa, Wojciech Pasieczny – Wiceprezes Zarządu Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym oraz Jacek Zalewski – Prezes Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Na Scenie MCER zabrali głos m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich czy stołecznego WORD-u.

Podczas tegorocznego forum został wręczony medal „Pro Masovia”, który trafił w ręce Pawła Paczka. Jest to specjalne wyróżnienie dla osób, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju Mazowsza, przyznawane przez marszałka województwa mazowieckiego.

Dzięki działaniom Pawła Paczka, Gmina Miasto Marki od lat prowadzi programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, które docierają do wszystkich publicznych szkół i przedszkoli w Markach. Cieszymy się, że mogliśmy pochwalić się tym na konferencji o zasięgu wojewódzkim, której byliśmy gospodarzem.

– Pierwsza edycja Mareckiego Forum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest bazą do rozpoczęcia rozmów i wyciągania wniosków, a także wymiany wiedzy w temacie, który dotyczy przecież nas wszystkich. Już teraz mogę powiedzieć, że na pewno spotkamy się za rok – mówił Jacek Orych, Burmistrz Miasta Marki, zapowiadając kolejną edycję konferencji.

Autor zdjeć: MG ART FOTO Mariola Gawron